Završen 27. Maraton lađa uz Groupamu kao službenog osiguravatelja

13.08.2024. Po prvi puta u povijesti Maraton lađa i svi sudionici bili su osigurani, a Groupama osiguranje bilo je službeni osiguratelj.
Dodjelom nagrada u Pločama je završen 27. Maraton lađa, a po prvi puta u povijesti Maratoni sudionici imao je i službenog osiguravatelja, Groupama osiguranje.

U konkurenciji 31 muške posade pobjedu je odnijela Udruga lađara Zagreb kojoj su pripale zlatne medalje i veliki štit kneza Domagoja u trajno vlasništvo budući da je ta zagrebačka posada treći put u nizu pobjednik Maratona lađa.

Drugoplasirana posada bila je Gusar iz Komina, a trećeplasirana posada Općine Slivno.

U ženskoj konkurenciji ove se godine natjecalo 16 posada a povijest je ispisala udruga Lađarica Sisak osvojivši treći put zaredom Maraton lađarica.

Na stazi dugoj 10 kilometara od Metkovića do Opuzena drugo mjesto je zauzela mlada ekipa Udruga lađara Gusari - Komin, a treće mjesto lađarska ekipa, Udruga lađara Zagreb, debitanti na 11. Maratonu lađarica.

Uz sportski duh, Maraton lađa je i jedna od najznačajnijih turističkih manifestacija, privlačeći lađare i posjetitelje iz cijele zemlje i regije na događaje posvećene lađi i hrvatskoj kulturnoj baštini.

Bila nam je čast i zadovoljstvo biti službeni osiguratelj utrke koja je postala institucija na nacionalnoj razini. Ispišite stranicu